Cyklokrosařka Zemanová se těsně přiblížila k zisku bronzové medaile na SP

V článku se zmiňuje o úspěchu české cyklokrosařky Zdeny Zemanové v elitním seriálu před mistrovstvím světa v Táboře. Zemanová dosáhla svého dosavadního maxima o dvě příčky a umístila se na čtvrtém místě. V první desítce ženské kategorie se také umístila Kateřina Hladíková.

Zemanová se utkala o bronzovou pozici s Puck Pieterseovou, která letos startovala v seriálu pouze dvakrát a vždy dojela druhá. Dnes ji porazila také Ceylin del Carmen Alvaradová, která je vedoucí cyklokrosařkou seriálu. Alvaradová se v letošní sezóně umístila na pódiu při všech šesti startech, z toho dvakrát na nejvyšší příčce.

Díky svému úspěchu se Zemanová posunula na devátou pozici v hodnocení Světového poháru. V čele pěti nizozemských favoritů je Alvaradová s náskokem 60 bodů. Osmý závod se bude za týden konat v belgickém Namuru.

Výsledky závodu ve Val di Sole (Itálie) byly následující: 1. Bakkerová 46:14, 2. Alvaradová -23, 3. Pieterseová -1:35, 4. Zemanová -1:47, 5. McGillová -2:14, 6. Corviová -2:34, …10. Hladíková -4:59, 18. Jeřábková -7:17, 19. Vaníčková -7:21.

Pořadí v průběžném hodnocení (po 7 z 14 závodů) je následující: 1. Alvaradová 195 bodů, 2. Brandová 135 bodů, 3. Bakkerová 133 bodů, …9. Zemanová 89 bodů, 33. Hladíková 17 bodů, 50. Jeřábková 8 bodů, 52. Vaníčková 7 bodů.