David Pastrňák přispěl dalším gólem k vítězství Bostonu na ledě Colorada.

Pastrňák zvyšoval v polovině utkání na 3:1 pro Bruins. Před Alexandarem Georgijevem ho našel osamoceného Hampus Lindholm a mistr světa z Prahy doťukl puk do odkryté branky.

Po další Lindholmově akci pak vedli hosté už o tři góly. Hokejisté Avalanache dvěma trefami ještě utkání zdramatizovali, ale při jejich hře bez brankáře pojistil výhru Bostonu John Beecher. První úspěch v dresu Bruins si připsal gólman Jonas Korpisalo.

Český útočník Bostonu Pavel Zacha se zapsal do statistik třemi střelami, Ivan Ivan v dresu Colorada odehrál necelých sedm minut.

Česká brankářská jednička z květnového MS Lukáš Dostál dovedl Anaheim k druhé výhře v ročníku, v prodloužení se trefil Leo Carlsson. Kapitán Radko Gudas nasbíral za rvačku čtyři trestné minuty.

Český gólman David Rittich poprvé nastoupil jako jednička v dresu Los Angeles, ale po polovině zápasu střídal. Kings prohráli s Torontem 2:6.

Během necelých 33 minut dostal Rittich čtyři branky ze 14 střel a vystřídal ho Phoenix Copley.

Útočník David Kämpf odehrál za vítěze 12 minut. Třemi body za gól a dvě asistence řídil výhru americký forvard Auston Matthews.

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby jako desátý hokejista v NHL dosáhl na metu 1600 kanadských bodů. Nasbíral je jako pátý nejrychlejší hráč, na milník dosáhl v 1277. zápase. Wayne Gretzky to zvládl za pouhých 667 duelů. Za ním následují Mario Lemieux, Marcel Dionne a Jaromír Jágr.

Právě česká legenda, jež stále hraje extraligu za Kladno, tuto bodovou hranici jako poslední 6. října 2011 pokořila.

Crosby zařídil v prodloužení výhru 6:5 nad Buffalem, předtím měl ještě dvě asistence. Ve 44. minutě se trefil i Jevgenij Malkin a zaznamenal 500. gól v NHL, a to jako 48. hráč historie.

Ideálně mu na ni přihrál zpoza branky právě Crosby. Osmatřicetiletý ruský útočník si připsal čtyři body a s jedenácti je nyní nejproduktivnější hráčem v lize. Za Sabres podruhé nenastoupil Jiří Kulich.

Výsledky NHL:

Pittsburgh – Buffalo 6:5 v prodl.(1:3, 2:0, 2:2 – 1:0)

Branky: 12. Rust, 30. D. O’Connor, 36. Puljujärvi, 44. Malkin, 60. Rakell, 62. Crosby – 12. a 51. Peterka, 1. T. Thompson, 4. Greenway, 51. McLeod. Střely na branku: 42:33. Diváci: 15.644. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby, 3. Rust (všichni Pittsburgh).

Toronto – Los Angeles 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Branky: 7. a 18. McMann, 9. Matthews, 28. Rielly, 39. Nylander, 58. Tavares – 43. Turcotte, 50. Fiala. Střely na branku: 26:34. Rittich odchytal za Los Angeles 32:22 minuty, z 14 střel inkasoval čtyřikrát a úspěšnost zákroků měl 71,4 procenta. Diváci: 18.852. Hvězdy zápasu: 1. McMann, 2. Matthews, 3. Nylander (všichni Toronto).

Colorado – Boston 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Branky: 16. Colton, 32. Makar, 45. Rantanen – 14. Koepke, 18. Coyle, 30. Pastrňák, 30. H. Lindholm, 58. Beecher. Střely na branku: 25:25. Diváci: 18.024. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen (Colorado), 2. H. Linholm (Boston), 3. Makar (Colorado).

Anaheim – Utah 5:4 v prodl. (1:2, 2:0, 1:2 – 1:0)

Branky: 37. a 55. Mintjukov, 5. Terry, 29. Fabbri, 61. Carlsson – 9. McBain, 14. Hayton, 46. Kesselring, 51. Keller. Střely na branku: 34:30. Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, z 30 střel inkasoval čtyřikrát a úspěšnost zákroků měl 86,7 procenta. Diváci: 17.245. Hvězdy zápasu: 1. Carlsson, 2. Mintjukov, 3. Dostál (všichni Anaheim).

Dnešní hokejový večer byl plný zajímavých událostí a skvělých výkonů. Jedním z nejvýraznějších momentů byl gól Davida Pastrňáka, který pomohl Bostonu k výhře nad Coloradem.

Pastrňák se prosadil v polovině utkání a zvýšil vedení Bruins na 3:1. Tento gól byl důležitým momentem zápasu a nakonec se ukázal jako klíčový pro celkové vítězství Bostonu. Kromě Pastrňáka se do statistik zapsal i Pavel Zacha, který měl tři střely.

Dalším zajímavým momentem byla výhra Anaheimu, kterou zajistil brankář Lukáš Dostál. Dostál se postaral o skvělý výkon a druhé vítězství Anaheimu v sezóně. Naopak David Rittich, který nastoupil jako jednička Los Angeles, nezvládl svůj výkon a byl střídán po polovině zápasu.

Velkou událostí bylo dosažení mety 1600 kanadských bodů Sidneyho Crosbyho, kapitána Pittsburghu. Crosby se tak stal desátým hráčem v historii NHL, který dosáhl této úctyhodné hranice. Ve stejném zápase se také Jevgenij Malkin trefil a zaznamenal 500. gól v NHL.

Celkově byl dnešní hokejový večer plný emocí, skvělých výkonů a zajímavých momentů. Fanoušci si jistě užili skvělé zápasy a mohou se těšit na další akce v NHL.