Jihoafričan Harris prohrál i třetí zápas, nálada ve veselém týmu je na bodě mrazu.

Český tenista Jiří Veselý nedokázal v červnu projít kvalifikací na travnatý turnaj na Mallorce. Dnes to byl jeho první letošní start v hlavní soutěži mimo grandslamy na okruhu ATP. Na tvrdém povrchu v Číně dnes Veselý, momentálně 300. hráč světového žebříčku, uhrál v prvním setu při soupeřově podání pouhé dva míče a o osudu sady rozhodl jediný brejk v sedmé hře. Ve druhém setu český tenista ztratil servis dvakrát, sám si žádnou šanci na brejk opět nevypracoval a Harris, kterému patří 162. místo v žebříčku, ukončil zápas při druhém mečbolu. Veselý po loňském zranění stehenního svalu startoval po Mallorce teprve na druhé akci ATP Tour a opět skončil hned po prvním utkání. Alespoň jednu výhru zaznamenal ve Wimbledonu a na nedávném US Open to dotáhl až do třetího kola. Na French Open, kde rovněž startoval díky tzv. chráněnému žebříčku, vypadl v prvním kole. Dnešní zápas se konal na tenisovém turnaji v Číně na tvrdém povrchu s dotací 1,057,295 dolarů. V prvním kole se Veselý utkal s Harrisem z Jihoafrické republiky a prohrál 6:4, 6:2.