Kladno skórovalo sedm gólů a je na dobré cestě k vrcholu tabulky. Jágr získal body potřetí v této sezoně.

Dvěma góly k tomu přispěl útočník Richard Jarůšek, potřetí v sezoně bodoval legendární Jaromír Jágr. Za hosty si dvě asistence připsal obránce Marek Korenčík.

Hradec Králové porazil České Budějovice 4:1 a doma si tak připsal čtvrtou výhru za sebou. Východočeši rozhodli utkání již v první třetině, ve které si vypracovali třígólový náskok. Motor tak vyšel bodově naprázdno i v pátém utkání na kluzištích soupeřů v sezoně.

Hokejisté Sparty porazili Liberec 3:2 v prodloužení. Pražané zdolali Severočechy včetně jarního play off poosmé v řadě. Sparta vyhrála potřetí za sebou, Bílí Tygři si připsali třetí prohru po sobě. Vítězný gól dal před nejvyšší návštěvou dosavadního průběhu sezony (11.756 diváků) v čase 63:12 útočník Roman Horák. Všechny branky v základní hrací době padly v přesilovkách.

Pražané, kteří se vrátili na domácí led po úspěšně zvládnuté sérii šesti venkovních zápasů, během níž si připsali pět výher, zahájili dnešním duelem již 18. ročník tradiční akce Sparťanská krev.

11. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno – HC Olomouc 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Pietroniro (O. Bláha), 9. Jarůšek (S. Redlich), 20. Hanousek (O. Bláha, P. Straka), 25. Jarůšek (Melka, Jágr), 32. P. Straka, 58. Smoleňák (Ticháček), 60. Pytlík (M. Procházka) – 9. Plášek (Korenčík, Fridrich), 29. Orsava (Korenčík, A. Rutar), 58. Kusko (Kohout). Rozhodčí: Barek, Květoň – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3461.

Kladno: Brízgala – Ticháček, Mendel, Šenkeřík, Pietroniro, Hanousek, R. Jeřábek – M. Procházka, Hults, S. Redlich – Jarůšek, Melka, Smoleňák – Jágr, Filip, Pytlík – O. Bláha, P. Straka, J. Strnad. Trenér: Čermák.

Olomouc: Machovský – T. Černý, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Korenčík, Škůrek – Kohout, Kusko, J. Káňa – Fridrich, Nahodil, Plášek – Orsava, P. Musil, Kunc – Doktor, J. Knotek, Anděl. Trenér: Tomajko.

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Hyka (Řepík), 39. Chlapík (Kemiläinen, Hyka), 64. R. Horák (Chlapík) – 30. Faško-Rudáš (Flynn, A. Musil), 54. J. Vlach (M. Ivan). Rozhodčí: Pražák, Sýkora – J. Svoboda, Dědek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 11.756.

Sparta: Kořenář – Kemiläinen, Mašín, Mikliš, Krejčík, Irving, Kempný, Moravčík – K. Hrabík, J. Lajunen, Salomäki – Řepík, O. Najman, Hyka – P. Kousal, R. Horák, Chlapík – M. Forman, D. Vitouch, O. Hrabík. Trenér: Gross.

Liberec: Kváča – Melancon, M. Ivan, Kolmann, Aubrecht, T. Galvas, Derner, od 41. navíc R. Petrovický, Krutil – Kelly Klíma, A. Musil, Zachar – Lantoši, Faško-Rudáš, Flynn – Thomas, Jansa, Petrovský – Ryšavý, J. Vlach, Rozsíval. Trenér: Pešán.

Mountfield Hradec Králové – Banes Motor České Budějovice 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Batna (Mudrák), 7. Šťastný (R. Pavlík, Miškář), 19. Pour, 59. R. Pavlík (Štohanzl) – 54. Kašlík. Rozhodčí: Kika, Pilný – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:5, navíc Tamáši – Toman oba 5 minut. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3737.

Hradec Králové: Škorvánek – Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Bučko – Jergl, Tamáši, Perret – Šťastný, Miškář, R. Pavlík – Pour, Batna, A. Novotný – Dmowski, Estephan, P. Moravec – Štohanzl. Trenér: T. Martinec.

České Budějovice: Klouček (21. Strmeň) – Vráblík, Štencel, Reilly, Cibulka, Kachyňa, M. Doudera – M. Beránek, Kondelík, F. Přikryl – Gulaš, Pech, Olesen – Valský, Toman, O. Kovařčík – Kubík, Koláček, Kašlík. Trenér: Čihák.

Hokejová extraliga nabídla v posledním kole zajímavé zápasy a zajímavé výsledky. Jedním z nich bylo utkání mezi Rytíři Kladno a HC Olomouc, ve kterém Kladno nasázelo sedm gólů a atakuje špičku tabulky. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Richard Jarůšek, potřetí v sezoně bodoval legendární Jaromír Jágr. Za hosty si dvě asistence připsal obránce Marek Korenčík.

Dalším zajímavým zápasem bylo utkání mezi Mountfield Hradec Králové a Banes Motor České Budějovice, ve kterém Hradec Králové porazil České Budějovice 4:1. Východočeši rozhodli utkání již v první třetině, ve které si vypracovali třígólový náskok. Motor tak vyšel bodově naprázdno i v pátém utkání na kluzištích soupeřů v sezoně.

Sparta Praha porazila Liberec 3:2 v prodloužení. Pražané zdolali Severočechy včetně jarního play off poosmé v řadě. Sparta vyhrála potřetí za sebou, Bílí Tygři si připsali třetí prohru po sobě. Vítězný gól dal před nejvyšší návštěvou dosavadního průběhu sezony útočník Roman Horák. Všechny branky v základní hrací době padly v přesilovkách.

Výsledky 11. kola hokejové extraligy:
Rytíři Kladno – HC Olomouc 7:3
Mountfield Hradec Králové – Banes Motor České Budějovice 4:1
HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodloužení

Hokejová extraliga tak nabídla zajímavé a dramatické zápasy, které potěšily fanoušky po celé republice.