Krejčí se stal nešťastným hrdinou, když si vstřelil vlastní gól v zápase proti Gironě v Lize mistrů.

Souboj Girony s Feyenoordem svedl dohromady Krejčího a hostujícího trenéra Briana Priskeho, kteří se Spartou získali v minulých dvou sezonách dva tituly a jeden domácí pohár.

Na současné adresy přestoupili z Letné v červnu. Český reprezentant Krejčí nastoupil v Lize mistrů i podruhé, navíc si zahrál proti bývalému spoluhráči ze Sparty stoperovi Dávidu Hanckovi.

Třetí tým uplynulého ročníku španělské ligy se v historické domácí premiéře v LM dostal do vedení v 19. minutě zásluhou Davida Lópeze. Po chvilce si však dal vlastní gól Herrera a za dalších 10 minut dokonal obrat hostů Milambo.

Pro Gironu mohlo být ještě hůře, jenže brankář Gazzaniga zneškodnil Uedovu penaltu, čímž napravil svou předchozí chybu v rozehrávce, po níž rozhodčí pokutový kop nařídil.

Také na druhé straně po změně stran se gólman Wellenreuther zaskvěl při penaltě, neúspěšným exekutorem byl Miovski. V 74. minutě už srovnal Van de Beek. Jenže o pět minut později si Krejčí srazil do vlastní branky Hanckovu přihrávku. Girona je v soutěži stále bez bodu, Feyenoord si připsal první výhru po úvodním domácím debaklu 0:4 s Leverkusenem.

Bergamo rozhodlo o triumfu proti Šachtaru, který kvůli ruské vojenské agresi na Ukrajině hraje evropské poháry v Německu, už v první půli. Lookman se nejprve podílel asistencí na úvodní trefě Djimsitiho a poté před koncem poločasu zvýšil. Ihned po přestávce přidal další zásah Bellanova.

Poslední vítěz Evropské ligy má na kontě čtyři body, v prvním utkání remizoval doma s Arsenalem bez branek. Stejným výsledkem do LM vstoupil před dvěma týdny i Šachtar v Boloni.

Fotbalová Liga mistrů – 2. kolo:

Girona – Feyenoord Rotterdam 2:3 (1:2)

Branky: 19. D. López, 74. Van de Beek – 23. vlastní Herrera, 33. Milambo, 79. vlastní Krejčí. Rozhodčí: Schnyder (Švýc.).

Šachtar Doněck – Bergamo 0:3 (0:2)

Branky: 21. Djimsiti, 44. Lookman, 48. Bellanova. Rozhodčí: Pinheiro (Portug.).

21:00 Aston Villa – Bayern Mnichov, Benfica Lisabon – Atlético Madrid, Dinamo Záhřeb – Monako, Lille – Real Madrid, Liverpool – Boloňa, Lipsko – Juventus Turín, Štýrský Hradec – FC Bruggy.

36. Bern 2 0 0 2 0:8 0

Včerejší zápas mezi Gironou a Feyenoordem přinesl zajímavý souboj mezi českým obráncem Krejčím a hostujícím trenérem Priskem. Oba se před nedávnem stěhovali z Letné do nových týmů a střetli se na hřišti v rámci Ligy mistrů. Girona se dostala do vedení díky brance od Lópeze, ale následně si svým vlastním gólem Herrera vyrovnal stav. Milambo pak dokonal obrat pro hosty.

Girona měla šanci vyrovnat z penalty, ale brankář Gazzaniga ji zneškodnil. Na druhé straně se gólman Wellenreuther blýskl úspěšným zákrokem při penaltě, kterou neproměnil Miovski. V závěru zápasu se Van de Beek podílel na vyrovnání a poté Krejčí nešťastně srazil do vlastní branky Hanckovu přihrávku. Girona tak zůstává bez bodu, zatímco Feyenoord si připsal první výhru po debaklu s Leverkusenem.

Další zápas mezi Šachtarem a Bergamem skončil výhrou hostů 3:0. Lookman asistoval u první branky Djimsitiho a sám pak zvýšil na 2:0. Bellanova pak po přestávce přidal třetí gól.

V tabulce Ligy mistrů se momentálně nejlépe daří týmům jako Dortmund, Brest nebo Leverkusen, kteří mají plný počet bodů. Naopak Girona se nachází na posledním místě bez bodu. Další zápasy jsou naplánovány na dnešní večer, kdy se utkají týmy jako Aston Villa s Bayernem Mnichov, Benfica Lisabon s Atléticem Madrid nebo Liverpool s Boloňou.

Fotbalové utkání nabídlo spoustu emocí a zajímavých momentů, které fanoušci jistě ocenili. Budeme sledovat, jak se týmy budou dále vyvíjet v rámci evropských pohárů.