Ledecká dosáhla nejlepšího výsledku v sezoně ve sjezdu v Crans Montaně, obsadila čtrnácté místo.

Italské lyžařky ovládly závod ve sjezdu v Crans Montaně. Marta Bassinová si připsala své premiérové vítězství ve sjezdu a celkově zaznamenala již sedmý triumf v Světovém poháru. Druhé místo obsadila Federica Brignoneová se ztrátou 54 setin. Třetí příčku obsadila Lara Gutová-Behramiová, která si udržela vedení v celkovém pořadí seriálu a také v hodnocení sjezdu.

Česká lyžařka Ester Ledecká skončila na 14. místě se ztrátou téměř dvou sekund. Ledecká se vyjádřila, že se cítí, že se zlepšuje, ale stále má co zlepšovat. Na nedělní superobří slalom se těší a doufá, že bude mít lepší startovní číslo.

Elvedina Muzaferijaová z Bosny dosáhla životního čtvrtého místa ve sjezdu, když skončila na 4. příčce se ztrátou 1,22 sekundy na vítězku. Lara Gutová-Behramiová si upevnila vedení v celkovém pořadí Světového poháru a má náskok 165 bodů před druhou Mikaelou Shiffrinovou.

Ester Ledecká nezávodila od konce ledna kvůli viróze a v hodnocení sjezdu momentálně patří na 24. místo. Celkově je na 56. pozici. Výsledky závodu ve sjezdu a aktuální pořadí v seriálu naleznete níže: