Lewandowski ukončil střeleckou smůlu a přivedl Barcelonu k obratu: Výstraha pro Čechy

Barcelona zažila další neúspěch v Lize mistrů, když ve skupině prohrála s Šachtarem Doněck 0:1. Tento neúspěch se promítl i do dnešního zápasu, ve kterém Barcelona prohrávala už po 18 sekundách po gólu Omorodiona. Alavés měl navrch až do přestávky, ale další branky už jeho hráči nepřidali. Naopak osm minut po začátku druhého poločasu vyrovnal Lewandowski a v 78. minutě z penalty za faul na Raphinhu rozhodl. Barcelona je v tabulce třetí, na vedoucí Gironu ztrácí čtyři body.

Atlético Madrid v minulém kole prohrálo 1:2 v Las Palmas a ukončilo tak šestizápasovou sérii ligových vítězství. Neúspěch z Kanárských ostrovů alespoň částečně odčinili svěřenci Diega Simeoneho v domácím utkání 13. kola proti Villarrealu, ve kterém zvítězili 3:1 po brankách Witsela, Griezmanna a Lina. Za hosty otevřel skóre Moreno, který se spolu s Griezmannem posunul na druhé místo střelecké tabulky s osmi góly. Na prvního Bellinghama ztrácejí oba fotbalisté dva přesné zásahy.

Hosté neuspěli ani po pátém odchodu trenéra Pachety, jehož by měl v reprezentační přestávce nahradit kouč Marcelino, který Villarreal trénoval už v letech 2013-2016. „Žlutou ponorku“ převezme na 14. pozici. Atlético je v tabulce čtvrté o dva body za třetí Barcelonou, která odehrála o zápas více. Na první Gironu ztrácí šest bodů.

Výsledky španělské fotbalové ligy – 13. kolo:

FC Barcelona – Alavés 2:1 (53. a 77. z pen. Lewandowski – 1. Omorodion), FC Sevilla – Betis Sevilla 1:1 (79. Rakitič – 72. Pérez), Atlético Madrid – Villarreal 3:1 (45.+1 Witsel, 80. Griezmann, 85. Lino – 20. Moreno).