Maďaři získali bod v Bulharsku a zajistili si postup na mistrovství Evropy.

Maďaři mohou ze skupiny I doprovodit na Euro Srbové, pokud třetí tým tabulky Černá Hora nezdolá dnes doma Litvu. Slováci si zajistí postup ze skupiny J jakýmkoliv bodovým ziskem proti Islandu. Večerní utkání začnou ve 20:45.

Skóre zápasu Bulharsko – Maďarsko otevřel v desáté minutě hlavou Ádám, o čtvrt hodiny později ale srovnal domácí Delev. Bulhaři hráli od 37. minuty bez vyloučeného Deleva, po změně stran ale dostal druhou žlutou kartu i na druhé straně Kerkez a v 79. minutě poslal domácí do vedení z penalty Despodov.

Bulhaři přesto ani na sedmý pokus nedosáhli na premiérovou výhru v kvalifikaci. V sedmé minutě nastavení Petkov hlavou nešťastně prodloužil míč do vlastní sítě a pomohl soupeři k jistotě jednoho ze dvou postupujících míst. K udržení první příčky stačí Maďarům bod ze závěrečného duelu s Černou Horou.

Vítězstvím ve skupině A se přiblížili Španělé výhrou 3:1 na Kypru. Favorit rozhodl třemi góly v úvodním dějství, podruhé v kvalifikaci se trefil šestnáctiletý křídelní hráč Yamal. Výběr „La Roja“ má dvoubodový náskok na Skotsko, které po dvou brankách Kvaraccheliji jen remizovalo 2:2 v Gruzii. První dva celky skupiny mají už postup jistý.

Kvalifikace ME 2024 ve fotbale:

Skupina A:

Gruzie – Skotsko 2:2 (1:0). Branky: 15. a 56. Kvaracchelija – 49. McTominay, 90.+2 Shankland.

Kypr – Španělsko 1:3 (0:3). Branky: 75. Pileas – 5. Yamal, 22. Oyarzabal, 28. Joselu.

1. Španělsko 7 6 0 1 22:4 18

2. Skotsko 7 5 1 1 14:5 16

3. Norsko 7 3 1 3 11:9 10

4. Gruzie 7 2 2 3 11:15 8

5. Kypr 8 0 0 8 3:28 0

Skupina F:

Estonsko – Rakousko 0:2 (0:2). Branky: 26. Laimer, 40. Lienhart.

Ázerbájdžán – Švédsko 3:0 (2:0). Branky: 3. a 89. Mahmudov, 6. Dadašov. ČK: 57. Mustafazada (Ázerbájdžán).

1. Rakousko 8 6 1 1 17:7 19

2. Belgie 7 5 2 0 17:4 17

3. Švédsko 7 2 1 4 12:12 7

4. Ázerbájdžán 7 2 1 4 7:12 7

5. Estonsko 7 0 1 6 2:20 1