Manželé Zedníkovi se stali vítězi prvního ročníku Slovácké rallye v Hodoníně.

Slovácká rallye se v neděli vrátila do kalendáře domácích soutěžíc po 40 letech. Letos byly připraveny tři úseky, ze kterých pořadatelé sestavili osm rychlostních zkoušek o celkové délce 80 „ostrých“ kilometrů. Na trať vyrazila 101 posádka. Některé z nich i v rámci testu před zlínskou Barum rallye.

Rallye na jihu Moravy poznamenalo množství nehod a účastníci si ji budou pamatovat také pro veliké vedro. Hned v úvodu musela odstoupit průběžně vedoucí posádka ČMPR Daniel Suk, Vladimír Štindl se Subaru Impreza Sti N12, kterým se nepodařilo udržet vůz na trati.

O vítězství svedli souboj manželská posádka Petra a Olgy Zedníkových na Fordu Fiesta Rally2 a Martin Šikl s Petrem Vilímkem na Mitsubishi Lancer Evo IX. Ve prospěch manželů z Kroměříže v cíli hovořily čtyři vyhrané erzety a hlavně o 38,1 sekundy lepší součet časů.

V průběhu dne dokázala výrazně zrychlovat posádka Matěj Manderla, Martina Kalistová při své premiéře v Hyundai i20 R5. Na místě se o jejich progres v roli kouče staral zkušený jezdec Martin Vlček.

Z devátého místa se prokousali až na stupně vítězů, když se jim v závěru podařilo dvě rychlostní zkoušky vyhrát. Mohlo těch dílčích vítězství být ještě víc nebýt penalizací za chyby v retardérech. A také toho, že závěrečná pětikilometrová rychlostka byla rozhodnutím ředitelství rallye zrušena.

Čtvrté místo v okolí Hodonína brali Vladimír Odehnal s Lukášem Pořízkem s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX. Páté místo vybojovali Jan Sedlák a Jiří Katrňák se Subaru Impreza 33B Sti.

Po tradičně rozehřívacím startu se z triumfu mezi „dvoukolkami“ radovali Filip Šimík a Alexandra Škodová ve Fordu Fiesta Rally4, celkově byli šestí. Těsně za nimi (přesně 11,3 vteřiny), skončili Radek Neveselý a Ivo Daněk se Seatem Leon. Výborně až do poruchy v sedmé vložce jeli Tomáš Dostál a David Bodnár. S vozem Seat Ibiza Cupra byli dokonce na průběžném čtvrtém místě na dohled stupňů vítězů.

Mezi historiky byli nejlepší Marek Sum, Miroslav Ševčík s BMW E30. O svou pozici ale museli těžce bojovat s Pavlem Kolačanským a Michaelou Machotovou ve Škodě 110 R. Nakonec rozhodlo pouhé 1,3 sekundy.

Do cíle úspěšně dorazilo 73 posádek. Pořadatelé děkují všem za účast a zraněným závodníkům přejí brzké uzdravení a úspěšný návrat na tratě. Šestým závodem ČMPR bude v září Rallye Kroměříž.

Slovácká rallye se v neděli vrátila do kalendáře domácích soutěžících po 40 letech. Letos byly připraveny tři úseky, ze kterých pořadatelé sestavili osm rychlostních zkoušek o celkové délce 80 „ostrých“ kilometrů. Na trať vyrazila 101 posádka. Některé z nich i v rámci testu před zlínskou Barum rallye.

Rallye na jihu Moravy poznamenalo množství nehod a účastníci si ji budou pamatovat také pro velké vedro. Hned v úvodu musela odstoupit průběžně vedoucí posádka ČMPR Daniel Suk, Vladimír Štindl se Subaru Impreza Sti N12, kterým se nepodařilo udržet vůz na trati.

V průběhu dne dokázala výrazně zrychlovat posádka Matěj Manderla, Martina Kalistová při své premiéře v Hyundai i20 R5. Na místě se o jejich progres v roli kouče staral zkušený jezdec Martin Vlček.

Z devátého místa se prokousali až na stupně vítězů, když se jim v závěru podařilo dvě rychlostní zkoušky vyhrát. Mohlo těch dělších vítězství být ještě více nebýt penalizací za chyby v retardérech. A také toho, že závěrečná pětikilometrová rychlostka byla rozhodnutím ředitelství rallye zrušena.

Po tradičním rozehřívacím startu se z triumfu mezi „dvoukolkami“ radovali Filip Šimík a Alexandra Škodová ve Fordu Fiesta Rally4, celkově byli šestí. Těsně za nimi (přesně 11,3 vteřiny), skončili Radek Neveselý a Ivo Daněk se Seatem Leon. Výborně až do poruchy v sedmé vlolce jeli Tomáš Dostál a David Bodnár. S vozem Seat Ibiza Cupra byli dokonce na průběžném čtvrtém místě na dohled stupňů vítězů.

Do cíle úspěšně dorazilo 73 posádek. Pořadatelé děkují všem za účast a zraněným závodníkům přejí brzké uzdravení a úspěš