Martin z Španělska zvítězil na závodě v Silverstonu a přeskočil Bagnaiu v celkovém pořadí.

Šestadvacetiletý Bastianiani v Silverstonu prožil nejlepší víkend kariéry v MotoGP, neboť v sobotu poprvé v kariéře ovládl i sprint.

Člen továrního týmu Ducati předjel Martína definitivně v předposledním kole a s téměř dvousekundovým náskokem si dojel pro šesté vítězství v elitní kategorii.

Martín získal v přetahované o vedení v MS mírně navrch a vrátil se o tři body do čela, z něhož ho Bagnaia sesadil v předchozí Velké ceně Německa.

Úřadující dvojnásobný šampion skončil po pádu ve včerejším sprintu třetí s téměř šestisekundovou ztrátou na svého týmového kolegu Bastianiniho.

V nejslabší kategorii Moto3 oslavil své dnešní dvacáté narozeniny druhým vítězstvím v sezoně Španěl Iván Ortolá. Mírně tak stáhl ztrátu na lídra šampionátu Davida Alonsa z Kolumbie, jenž dojel druhý a má v čele stále velký náskok 53 bodů.

Závod Moto2 s Filipem Salačem odstartuje v 15:30 SELČ.

Velká cena Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu:

Moto3: 1. Ortolá (Šp./KTM) 32:42,328, 2. Alonso (Kol./CFMoto) -0,123, 3. Veijer (Niz./Husqvarna) -0,226, 4. Holgado (Šp./GasGas) -0,333, 5. Nepa (It./KTM) -0,397, 6. Jamanaka (Jap./KTM) -0,463.

Průběžné pořadí (po 10 z 21 závodů): 1. Alonso 199, 2. Ortolá 146, 3. Holgado 133, 4. Veijer 131, 5. Muňoz (Šp./KTM) 88, 6. Jamanaka 82.

14:00 MotoGP,

15:30 Moto2.

Španěl Martin vyhrál v Silverstonu a v celkovém pořadí přeskočil Bagnaiu

Šestadvacetiletý Bastianiani prožil nejlepší víkend kariéry v MotoGP, když v Silverstonu poprvé ovládl i sprint. Člen továrního týmu Ducati předjel Martína definitivně v předposledním kole a s téměř dvousekundovým náskokem si dojel pro šesté vítězství v elitní kategorii. Martin získal v přetahované o vedení v MS mírně navrch a vrátil se o tři body do čela, ze kterého ho Bagnaia sesadil v předchozí Velké ceně Německa.

Udržující dvojnásobný šampion skončil po pádu ve veřejném sprintu třetí s téměř šestisekundovou ztrátou na svého týmového kolegu Bastianiniho. V nejslabší kategorii Moto3 oslavil své dnešní dvacáté narozeniny druhým vítězstvím v sezoně Španěl Iván Ortolá. Mírně tak stáhl ztrátu na lídra šampionátu Davida Alonsa z Kolumbie, který dojel druhý a má v čele stále velký náskok 53 bodů.

Průběžné pořadí (po 10 z 21 závodů): 1. Alonso 199, 2. Ortolá 146, 3. Holgado 133, 4. Veijer 131, 5. Muñoz (Šp./KTM) 88, 6. Jamanaka 82.