Mercedes dominoval ve Spa-Francorchamps, Russell udržel vedení před Hamiltonem.

Šestadvacetiletý Russell získal druhé vítězství v sezoně a třetí v kariéře. Závod vyhrál po startu z šesté pozice.

Letos triumfoval také v Rakousku. Sedminásobný mistr světa Hamilton získal sice třetí pódium za sebou, avšak nepřidal rekordní 105. výhru v F1, kterou by posunul vlastní rekord.

Lídr šampionátu Max Verstappen z Red Bullu dokončil závod jako pátý. Nizozemský jezdec, který startoval po výměně motoru a trestu za překročení počtu komponentů v sezoně z 11. příčky, za sebou udržel Landa Norrise z McLarenu a zvýšil před ním náskok v čele MS na 78 bodů.

Velká cena Belgie, závod mistrovství světa vozů formule 1 ve Spa-Francorchamps: 1. Russell 1:19:57,040, 2. Hamilton (oba Brit./Mercedes) -0,526, 3. Piastri (Austr./McLaren) -1,173, 4. Leclerc (Mon./Ferrari) -8,549, 5. Verstappen (Niz./Red Bull) -9,226, 6. Norris (Brit./McLaren) -9,850.

Nejrychlejší kolo: Pérez (Mex./Red Bull).

Průběžné pořadí MS (po 14 z 24 závodů): 1. Verstappen 275, 2. Norris 197, 3. Leclerc 174, 4. Piastri 164, 5. Sainz (Šp./Ferrari) 160, 6. Hamilton 143.

Pohár konstruktérů: 1. Red Bull 404, 2. McLaren 361, 3. Ferrari 340, 4. Mercedes 284, 5. Aston Martin 71, 6. Racing Bulls 33.

Ve Spa-Francorchamps vládl Mercedes a mladý britský jezdec George Russell se stal vítězem závodu. Russell, který ještě nedávno jezdil za tým Williams, získal své druhé vítězství v letošní sezóně a celkově třetí v kariéře. Závod vyhrál po startu z šesté pozice a ukázal svůj talent a schopnosti.

Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton obsadil druhé místo, což bylo jeho třetí pódiové umístění za sebou. Nicméně se mu nepodařilo získat rekordní 105. vítězství v kariéře, které by posunulo jeho vlastní rekord ještě dál.

Lídr šampionátu Max Verstappen z týmu Red Bull dojel na pátém místě. Nizozemský jezdec, který startoval až z 11. pozice kvůli výměně motoru a trestu za překročení počtu komponentů v sezoně, udržel za sebou Landa Norrise z McLarenu a navýšil svůj náskok v čele mistrovství světa na 78 bodů.