Messi vstřelil tři góly a asistoval u dalších dvou proti Bolívii.

Fotbalisté Argentiny triumfovali díky Messiho hattricku. Kapitán mistrů světa dal v národním týmu už 112 gólů a osamostatnil se na druhém místě pořadí reprezentačních střelců za Portugalcem Cristianem Ronaldem. Navíc k jasné výhře přispěl dvěma přihrávkami. Zastříleli si také Brazilci, kteří si poradili 4:0 s Peru.

Sedmatřicetiletý Messi v 19. minutě otevřel skóre zápasu a ještě v prvním poločase připravil branky pro Lautara Martíneze a Juliána Álvareze. Po přestávce na 4:0 zvýšil Thiago Almada a Messi poté dvěma rychlými zásahy v 84. a 86. minutě završil hattrick.

Nezištná Messiho nahrávka na gól Lautara Martíneze:

Útočník Interu Miami překonal reprezentační bilanci někdejšího íránského kanonýra Alího Daeího, s nímž se dosud dělil o druhé místo. Na 112 branek potřebovala bývalá hvězda Barcelony 189 zápasů. Daeí dal stejně gólů ve 148 utkáních. Před Messim je pouze jeho dlouholetý rival Cristiano Ronaldo se 133 zásahy z 216 zápasů.

„Užili jsme si to, vždycky rádi hrajeme doma,“ uvedl Messi. „Navíc tohle mohl být jeden z posledních zápasů před argentinskými fanoušky,“ přidal osminásobný držitel Zlatého míče, který podle agentury AP opět odmítl říct, jestli má v plánu hrát na světovém šampionátu v roce 2026.

Na výhře Brazílie se dvěma góly z penalt podílel Raphinha, o zbývající zásahy se postarali Andreas Pereira a Luiz Henrique. Vítězství 4:0 nad Chile si připsala i Kolumbie, Paraguay porazila 2:1 Venezuelu a zápas Uruguay – Ekvádor skončil bez branek.

První místo v tabulce patří s 22 body Argentině, druhá Kolumbie má na kontě 19 bodů a na třetí a čtvrté příčce jsou Uruguay s Brazílií s 16 body. Na mistrovství přímo postoupí z desetičlenné skupiny šest týmů, sedmý čeká baráž.

Kvalifikace MS 2026 ve fotbale – jihoamerická zóna CONMEBOL:

Paraguay – Venezuela 2:1 (0:1)

Branky: 59. a 74. Sanabria – 25. Aramburu.

Argentina – Bolívie 6:0 (3:0)

Branky: 19., 84. a 86. Messi, 43. Martínez, 45.+3 Álvarez, 69. Almada.

Brazílie – Peru 4:0. (1:0)

Branky: 38. z pen a 54. z pen. Raphinha, 71. Pereira, 74. Henrique.

Kolumbie – Chile 4:0 (1:0)

Branky: 34. Sánchez, 50. Díaz, 84. Durán, 90.+3 Sinisterra.

10. Chile 10 1 2 7 5:18 5

Poznámka: Ekvádoru byly odečteny tři body za falšování dokumentů.

Messi znovu čaroval a přispěl k výhře Argentiny nad Bolívií v kvalifikaci na mistrovství světa 2026. Kapitán argentinského týmu vstřelil hattrick a navíc asistoval u dalších dvou branek. Messi se tak osamostatnil na druhém místě v pořadí nejlepších střelců reprezentačního týmu za Cristianem Ronaldem. Celkově Messi v dresu národního týmu vstřelil již 112 gólů.

V zápase proti Bolívii otevřel skóre v 19. minutě a poté připravil branky pro Lautara Martíneze a Juliána Álvareze. Po přestávce pak Thiago Almada zvyšoval na 4:0 a Messi dokončil svůj hattrick dvěma rychlými zásahy v 84. a 86. minutě.

Messi také překonal reprezentační bilanci bývalého íránského kanonýra Alího Daeího a posunul se na druhé místo v historickém pořadí střelců národních týmů. Messi potřeboval na dosažení 112 branek 189 zápasů, zatímco Daeí stejný počet gólů dosáhl ve 148 utkáních. Před Messim je pouze Cristiano Ronaldo s 133 góly z 216 zápasů.

Argentina momentálně vedou tabulku kvalifikace s 22 body, následovaná Kolumbií s 19 body. Na třetím a čtvrtém místě jsou Uruguay a Brazílie se 16 body. Z desetičlenné skupiny postoupí na mistrovství světa šest týmů, sedmý tým bude hrát baráž.

V dalších zápasech kvalifikace Brazílie porazila Peru 4:0, Kolumbie zdolala Chile 4:0, Paraguay porazila Venezuelu 2:1 a zápas Uruguay – Ekvádor skončil bez branek.

Kvalifikace na mistrovství světa 2026 ve fotbale v jihoamerické zóně CONMEBOL nabízí napínavé souboje a fanoušci se mohou těšit na další vzrušující zápasy.