Midtjylland porazil fotbalisty St. Gilloise v Evropské lize výsledkem 1:0.

Kuchta odehrál více než hodinu. Plný bodový zisk zařídil dánskému týmu v 18. minutě Senegalec Diao. Midtjylland stále v soutěži neprohrál a má už sedm bodů. Belgické mužstvo, které v kvalifikaci Ligy mistrů nestačilo na Slavii, zůstalo na jednom bodu.

Frankfurt vstoupil do soutěže domácí remízou 3:3 s Plzní, přestože vedl o dvě branky. Tentokrát už ale před vlastními diváky nezaváhal, i když jediný gól vstřelil střídající záložník Larsson až v 79. minutě. Eintracht nasbíral sedm bodů, lotyšský celek má pouze jeden.

V podvečerních zápasech se představili další dva soupeři Viktorie, která v souběžně hraném utkání remizovala na hřišti PAOK Soluň 2:2. Dynamo Kyjev podlehlo v Římě tamnímu AS 0:1. O triumfu italského celku rozhodl z penalty ukrajinský útočník Dovbyk, který se minulý týden v Lize národů podílel gólem na remíze 1:1 s českými fotbalisty. Římané mají po první výhře v soutěži čtyři body, Dynamo prohrálo i potřetí a stále čeká na vstřelenou branku.

San Sebastian porazil v Bělehradě Maccabi Tel Aviv 2:1. Španělský tým rovněž poprvé triumfoval a polepšil si na čtyři body. Izraelské mužstvo, jež kvůli válce v Pásmu Gazy hraje domácí zápasy v srbské metropoli, prohrálo v Evropské lize i potřetí.

Ajax Amsterodam, který v minulém kole remizoval na Slavii 1:1, zvítězil na stadionu Karabachu 3:0. Ázerbájdžánský tým hrál už od 15. minuty bez vyloučeného Romaa. Hosté využili dlouhou přesilovku zásluhou Taylora, proměněné penalty Weghorsta a Akpoma. Domácí poté oslabil ještě po další červené kartě Džafargulijev. Ajax získal už sedm bodů, Karabach je na nule.

Ferencváros Budapešť zdolal doma Nice 1:0 po vlastní brance Bombita, hosté dohrávali v oslabení. Maďarský tým bodoval poprvé, celek z Azurového pobřeží nadále čeká na premiérový triumf.

Fotbalová Evropská liga – 3. kolo:

AS Řím – Dynamo Kyjev 1:0 (1:0). Branka: 23. Dovbyk z pen.

Ferencváros Budapešť – Nice 1:0 (1:0). Branka: 15. vlastní Bombito. ČK: 84. Rosario (Nice).

Eintracht Frankfurt – RFS Riga 1:0 (0:0). Branka: 79. Larsson.

Karabach – Ajax Amsterodam 0:3 (0:1). Branky: 36. Taylor, 73. Weghorst z pen., 77. Akpom. ČK: 15. Romao, 79. Džafargulijev (oba Karabach).

Maccabi Tel Aviv – San Sebastian 1:2 (0:1). Branky: 81. Turgeman – 19. Pacheco, 64. Gómez. ČK: 88. Davida (Maccabi).

Midtjylland – Saint-Gilloise 1:0 (1:0). Branka: 18. Diao.

Výsledky z 3. kola Evropské ligy

Ve třetím kole Evropské ligy se odehrálo několik zajímavých zápasů, které přinesly zajímavé výsledky. Jedním z nich bylo utkání mezi týmy Midtjylland a Saint-Gilloise, ve kterém se dánský tým Midtjylland podařilo porazit belgického soupeře Saint-Gilloise 1:0. Jednou z klíčových postav tohoto zápasu byl Kuchta, který odehrál více než hodinu. V 18. minutě se trefil Senegalec Diao a zajistil tak plný bodový zisk pro dánský tým. Midtjylland stále neprohrál a momentálně má sedm bodů, zatímco belgický tým zůstal na jednom bodu.

Dalším zajímavým zápasem bylo utkání mezi týmy Frankfurt a RFS Riga, ve kterém Frankfurt zvítězil 1:0. Přestože Frankfurt vedl o dvě branky, musel pořádně zabrat, než se mu podařilo skórovat. Jediný gól zápasu vstřelil střídající záložník Larsson až v 79. minutě. Eintracht nasbíral sedm bodů, zatímco lotyšský celek má pouze jeden.

Večerní zápasy přinesly další zajímavé výsledky, například remízu Viktorie Plzeň na hřišti PAOK Soluň 2:2 nebo porážku Dynama Kyjev od AS Řím 0:1. Italský celek rozhodl o vítězství z penalty ukrajinský útočník Dovbyk. San Sebastian porazil v Bělehradě Maccabi Tel Aviv 2:1 a poprvé si připsal vítězství, čímž si polepšil na čtyři body.