Mladý německý oštěpař Dehning překonal hranici 90 metrů a zlepšil svůj osobní rekord o 11 metrů.

Minulý týden se německý oštěpař Johannes Dehning musel vyrovnat s nemocí, která mu znemožnila pořádně trénovat. Přesto se mu podařilo překvapit všechny svým výkonem na soutěži, kde splnil limit na olympijské hry i nadcházející mistrovství Evropy.

Dehning suverénně vyhrál soutěž druhým nejdelším pokusem 85,45 metru. Druhé místo obsadil Nico Rensmann s hodem 76,56 metru. Tento výkon nejenže znamenal vítězství pro Dehninga, ale také překonal neoficiální rekord v této kategorii, kterým byl dosud výkon 90,16 metru Keshorna Walcotta z Trinidadu a Tobaga z roku 2015.

Hranici 90 metrů oštěpařského hodu překonalo dosud pouze 24 atletů. Mezi nimi jsou legendární světový rekordman Jan Železný s hodem 98,48 metru a jeho svěřenec Jakub Vadlejch s výkonem 90,88 metru.

Dehningův úspěch je důkazem tvrdé práce a odhodlání, i přes nemoci a překážky se mu podařilo dosáhnout skvělého výkonu. Doufejme, že se brzy uzdraví a bude moci pokračovat ve své skvělé sportovní kariéře.