Mocný Vladař porazil Oilers, jeho tým Calgary zůstává neporažený.

Calgary v úvodu ročníku šlape především v ofenzivě. Kanadský celek ve třech zápasech nasázel 16 branek a zatím spolu s Utahem vládne celé NHL. Poslední zápas ukázal, že se Flames postupně srovnávají i v obraně. Hvězdami nabitému Edmontonu dovolili jen 26 střel a Vladař za svá záda pustil jedinou.

Hned ve druhé minutě Jeff Skinner dorazil za českého brankáře střelu Mattiase Ekholma. Edmonton Vladaře překonal ještě dvakrát, v obou případech ale Calgary zachránila trenérská výzva. Ve 28. minutě srovnal Rasmus Andersson a místo 3:0 pro Oilers to bylo 1:1.

Rozhodující chvíle první bitvy o Albertu v sezoně přišly v polovině třetí třetiny. Ve 48. minutě poslal Calgary poprvé v zápase do vedení Anthony Mantha a o dvě minuty později na jeho trefu navázal Justin Kirkland. V závěru trefil prázdnou branku domácích Connor Zary a stanovil skóre na konečných 4:1. Edmonton tak dál čeká na první výhru v sezoně a se skóre 3:15 je na chvostu celé NHL.

Výsledky NHL

Winnipeg – Minnesota 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky: 20. Scheifele, 61. Connor – 5. Middleton. Střely na branku: 35:27. Diváci: 12.916. Hvězdy zápasu: 1. Lowry (Winnipeg), 2. Gustavsson (Minnesota), 3. Pionk (Winnipeg).

Dallas – Seattle 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 17. Steel, 17. W. Johnston. Střely na branku: 23:25. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. DeSmith, 2. Steel, 3. W. Johnston (všichni Dallas).

Edmonton – Calgary 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky: 2. J. Skinner – 28. Andersson, 48. Mantha, 50. Kirkland, 60. Zary. Střely na branku: 25:29. Daniel Vladař za Calgary odchytal celý zápas, inkasoval jeden gól z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 96,4 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Andersson, 2. Pospíšil, 3. Kirkland (všichni Calgary).

Vegas – Anaheim 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 7. Howden, 46. Hertl, 55. Dorofejev – 12. Terry. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18.027. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Howden, 3. Kolesar (všichni Vegas).

4. St. Louis 3 2 0 1 11:10 4
5. Minnesota 3 1 2 0 8:9 4

8. Edmonton 3 0 0 3 3:15 0

Calgary Flames v úvodu sezóny NHL dominují nejen v ofenzivě, ale ukazují i svou sílu v obraně. Tým nasázel 16 branek ve třech zápasech a společně s Utahem drží první místo v lize. Poslední zápas proti Edmontonu ukázal, že Flames se postupně zlepšují i v defenzivě.

Hvězdný Edmonton nedokázal překonat brankáře Calgary Daniela Vladaře, který inkasoval pouze jednu branku z 26 střel. Jeff Skinner sice vstřelil branku pro Oilers, ale Calgary se dokázalo vrátit do zápasu. Rasmus Andersson vyrovnal a poté se trefili Anthony Mantha a Justin Kirkland, čímž poslali Calgary do vedení. Connor Zary pak zpečetil výhru Flames 4:1.

V dalších zápasech NHL zaznamenali Winnipeg vítězství nad Minnesotou 2:1 v prodloužení, Dallas porazil Seattle 2:0, a Vegas přehrál Anaheim 3:1.

V tabulkách ligy se Calgary nachází na druhém místě v Pacifické divizi za Vegasem, zatímco Edmonton zůstává na posledním místě se skóre 3:15. Sezóna NHL je stále v plném proudu a fanoušci se mohou těšit na další vzrušující zápasy.