Muchová dosáhla svého nejlepšího výkonu na US Open a po vyčerpávajícím zápase vyřadila domácí hráčku.

Česká tenistka Karolína Muchová si ve třetím kole tenisového turnaje US Open připsala další vítězství. Sedmadvacetiletá hráčka porazila Američanku Taylor Townsendovou poměrem 7:6 (7:0), 6:3. Muchová tak vyrovnala své maximum z roku 2020 a probojovala se do osmifinále turnaje.

V první sadě měla Muchová pomalejší rozjezd a přišla o servis. Townsendová však nedokázala využít brejk a česká tenistka se dokázala vrátit do hry. Uvodní sada dospěla do zkrácené hry, ve které Muchová dominovala poměrem 7:0.

Ve druhém setu využila Muchová psychické výhody a díky brzkému brejku utekla do vedení 3:0. Townsendová se snažila bojovat, zlepšila se na servisu, ale Muchová jí nedovolila žádný brejk a uzavřela duel třetím setbolu. Na turnaji zatím neztratila ani set.

Do osmifinále turnaje US Open se dnes zapojí také další čeští tenisté. Jakub Menšík nastoupí proti Američanovi Tayloru Fritzovi, zatímco Jiří Veselý narazí na Chorvata Bornu Goja.

US Open je tenisový turnaj konaný v New Yorku na tvrdém povrchu. Dotace turnaje činí 65 milionů dolarů.