Norris slavil vítězství před domácími fanoušky, Verstappen dostal lekci

Čtyřiadvacetiletý Norris ukázal v Zandvoortu rychlost už sobotní kvalifikaci, v níž vybojoval pole position. Start do závodu se mu ale nepovedl a do čela se okamžitě dostal Verstappen. Britský pilot nicméně trpělivou jízdou Nizozemce stíhal a v 18. kole se dostal do vedení, které až na zastávky v boxech neopustil.

Pro druhé vítězství po dubnové Velké ceně Miami si dojel Norris s výrazným náskokem 22,896 sekundy a navíc získal bod za nejrychlejší kolo. Třetí místo uhájil Monačan Charles Leclerc z Ferrari před druhým McLarenem Australana Oscara Piastriho.

Aktualizujeme

Velká cena Nizozemska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Zandvoortu:

1. Norris (Brit./McLaren) 1:30:45,000, 2. Verstappen (Niz./Red Bull) -22,896, 3. Leclerc (Mon./Ferrari) -25,439, 4. Piastri (Austr./McLaren) -27,337, 5. Sainz (Šp./Ferrari) -32,137, 6. Pérez (Mex./Red Bull) -39,542.

Nejrychlejší kolo: Norris.

Průběžné pořadí MS (po 15 z 24 závodů): 1. Verstappen 295, 2. Norris 225, 3. Leclerc 192, 4. Piastri 179, 5. Sainz 172, 6. Hamilton (Brit./Mercedes) 154.

Pohár konstruktérů: 1. Red Bull 434, 2. McLaren 404, 3. Ferrari 370, 4. Mercedes 276, 5. Aston Martin 74, 6. Racing Bulls 34.

Velká cena Nizozemska se stala důležitým momentem pro britského jezdce Landa Norrise, který dokázal porazit domácího favorita Maxe Verstappena a zvítězit na okruhu v Zandvoortu. Norris, který startoval z pole position, se sice na začátku závodu propadl za Verstappena, ale svou trpělivou jízdou dokázal získat vedení a udržet si ho až do cíle.

Tento triumf byl pro Norrise druhým vítězstvím v letošní sezóně a zároveň získal bod za nejrychlejší kolo závodu. Na druhém místě dojel právě Max Verstappen, který se musel smířit s porážkou před domácím publikem. Třetí místo obsadil Charles Leclerc z Ferrari, před Oscarem Piastrim ze stáje McLaren.

Aktuální pořadí ve světovém šampionátu formule 1 po 15 z 24 závodů je následující: 1. Verstappen 295 bodů, 2. Norris 225 bodů, 3. Leclerc 192 bodů, 4. Piastri 179 bodů, 5. Sainz 172 bodů, 6. Hamilton 154 bodů. V poháru konstruktérů vedou Red Bull s 434 body před McLarenem s 404 body a Ferrari s 370 body.

Velká cena Nizozemska přinesla vzrušující souboje na trati a zajímavé výsledky, které ovlivní boj o titul mistra světa v této sezóně. Fanoušci mohou být nadšeni z výkonu mladého britského jezdce Landa Norrise a těšit se na další dramatické závody formule 1.