Plzeň pokračuje v úspěšném kosění soupeřů: Páté vítězství v řadě, Ballkani poražen v Tiraně

Viktoria Plzeň završila skupinovou fázi Konferenční ligy vítězně, když porazila kosovský tým Ballkani 1:0. Plzeň si tak zajistila první místo ve skupině před zápasem s Astanou za dva týdny.

Trenér Miroslav Koubek provedl hned sedm změn v sestavě oproti ligovému zápasu s Hradcem Králové. Chorého nahradil Kliment, a branku hájil osmnáctiletý Baier.

V první polovině měl Ballkani větší šance, ale gólmana Plzně nepřekonal. Na druhé straně Kliment minul branku a Baier zlikvidoval střelu Karriciho.

Ve druhé půli měla Plzeň více převahu a v 81. minutě se jí podařilo skórovat díky chybě brankáře Koliciho. Šulc hlavou zamířil do odkryté branky a rozhodl o vítězství Plzně.

Plzeň si tak udržela neporazitelnost v letošním ročníku Konferenční ligy a vyhrála všechny své zápasy včetně kvalifikace. Česká mužstva se také neporazila ve všech šesti zápasech s kosovskými soupeři.

Viktoria Plzeň se nyní připravuje na zápas s Astanou, kterým zakončí skupinovou fázi Konferenční ligy.