Priske si oddechl po sporné penaltě, ale žádná hitparáda to nebyla.

Další neúspěch by už Priske nejspíš neustál. V Eredivisie totiž slavný Feyenoord vyhrál z prvních čtyř zápasů jeden jediný, bídný rozjezd sezony potvrdil minulý týden v Champions League domácí výprask 0:4 od Leverkusenu.

Dánský odborník však měl štěstí, že v neděli přijela na stadion De Kuip slabá Breda. Ani tak to proti outsiderovi nebyla ze strany Priskeho souboru žádná velká hitparáda.

Červenobílé ale přece jen dostal do vedení ve 34. minutě precizní hlavičkou Ajase Ueda.

Na pojišťující trefu však čekal Feyenoord až do 74. minuty a ještě mu k ní musela pomoct kontroverzní penalta.

Sudí Sander van der Eijk ji nařídil poté, co míč nešťastně zasáhl ruku padajícího Lea Greimla.

Quinten Timber ji proměnil a Priske, jenž v průběhu utkání dostal za své chování žlutou kartu, si mohl oddechnout, jeho celek už vítězství uhájil.

V tabulce je na páté pozici s devítibodovou ztrátou na Eindhoven, Breda sedí těsně nad sestupovým pásmem.

Nizozemská fotbalová liga – 6. kolo:

Feyenoord Rotterdam – Breda 2:0, Heerenveen – Groningen 2:1, Almere – Twente Enschede 0:5, Sittard – PSV Eindhoven 1:3, Utrecht – Tilburg 3:2, Waalwijk – Sparta Rotterdam 1:2, Deventer – Ajax Amsterdam 1:1, Nijmegen – Almelo 1:2, Zwolle – Alkmaar 1:2.

18. Waalwijk 6 0 0 6 3:17 0

Dánský trenér Kasper Hjulmand, známý jako Kasper Priske, se potýká s nepříznivými výsledky svého týmu Feyenoord Rotterdam v nizozemské Eredivisie. Po bídném startu do sezony a debaklu v Lize mistrů proti Leverkusenu, se mu alespoň trochu ulevilo v nedělním zápase proti Bredě.

I když výkon Feyenoordu nebyl nijak oslnivý, podařilo se jim porazit Bredu 2:0. První branku vstřelil Ajase Ueda hlavou ve 34. minutě a druhou z penalty Quinten Timber v 74. minutě. Tato penalta byla ovšem sporná, sudí nařídil pokutový kop poté, co hráč Bredy nechtěně zasáhl rukou padajícího hráče Feyenoordu.

Svůj tým tak Priske dokázal dovést k vítězství, i když během zápasu byl dokonce potrestán žlutou kartou za své chování. V tabulce Eredivisie se Feyenoord nachází na pátém místě se ztrátou devíti bodů na vedoucí PSV Eindhoven.

V dalších zápasech 6. kola Eredivisie zvítězilo Twente Enschede nad Almere 5:0, PSV Eindhoven porazilo Sittard 3:1, Utrecht zdolalo Tilburg 3:2, Sparta Rotterdam přehrál Waalwijk 2:1, Ajax Amsterdam remizoval s Deventer 1:1, Almelo porazilo Nijmegen 2:1 a Alkmaar zdolalo Zwolle 2:1.

V tabulce vedou PSV Eindhoven s plným počtem bodů, následované Alkmaarem a Utrechtem. Feyenoord Rotterdam se drží na páté pozici s devíti body na kontě. Breda se nachází těsně nad sestupovým pásmem.

Doufejme, že se Kasper Priske a jeho tým Feyenoord Rotterdam dokážou zlepšit své výkony a postoupit v tabulce výše.