Rittichova brilantní zákroky a odolnost vůči tlaku ho katapultovaly na pozici hvězdy

Rittich se vrátil do Nashvillu, kde strávil sezonu 2021/2022 a v souboji se svými bývalými spoluhráči odchytal výborný zápas. Inkasoval jen dvě branky ze 41 střeleckých pokusů a dovedl Kings k první výhře po čtyřech zápasech. Český gólman se blýskl i zlikvidovaným únikem na začátku druhé třetiny, kdy na něj jel v oslabení Colton Sissons. Rittich si však poradil s jeho zakončením i dorážkou a komentátory utkání přivedl v úžas. Až v závěrečné části nestačil na pokusy Filipa Forsberga a Phillipa Tomasina, více ale Nashvillu v místy drtivém tlaku nedovolil. Zápas zakončil s úspěšností přesahující 95 procent a poosmé z 11 zápasů, do kterých v aktuální sezóně zasáhl, inkasoval méně než tři góly. Kings ukončili čekání na výhru v pravý čas. Nashvillu v souboji týmů bojujících o elitní osmičku Západní konference odskočili na rozdíl dvou bodů.

Ottawa s Dominikem Kubalíkem porazila Detroit 3:2 v prodloužení, nastavený čas zvládla podruhé v řadě a na Východě se odlepila ode dna tabulky. Kubalík naskočil ve čtvrté útočné formaci a za bezmála 11 minut zaznamenal jeden záporný bod ve statistice plus minus.

Výsledky NHL:

Nashville – Los Angeles 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 46. F. Forsberg, 57. Tomasino – 9. Grundström, 26. Turcotte, 54. Lewis, 59. Fiala. Střely na branku: 41:24. Diváci: 17,453. Hvězdy zápasu: 1. Turcotte, 2. Rittich (oba Los Angeles), 3. F. Forsberg (Nashville).

Detroit – Ottawa 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)

Branky: 9. Sprong, 52. Larkin – 24. Kastelic, 35. B. Tkachuk, 63. Pinto. Střely na branku: 25:25. Diváci: 19,515. Hvězdy zápasu: 1. Pinto (Ottawa), 2. Larkin (Detroit), 3. B. Tkachuk (Ottawa).

Anaheim – San Jose 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky: 3. Lundeström, 59. Terry, 65. Vatrano – 7. Duclair, 38. M. Vlasic. Střely na branku: 34:28. Diváci: 15,654. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Terry, 3. Lundeström (všichni Anaheim).