Salač nedokázal bodovat potřetí za sebou, skončil sedmnáctý v Thajsku.

Český jezdec z týmu QJMoto Gresini se po dalším startu ze šesté řady nedokázal prosadit výsledkovou listinou kupředu. Po deseti kolech ztrácel na vedoucího jezdce Fermina Aldeguera ze Španělska již 16,5 sekundy.

I přesto se Salač v závěru dostal do boje o bodovanou patnáctku, ale v cíli nakonec obsadil sedmnáctou pozici se ztrátou 169 tisícin sekundy na poslední bod.

Velkou cenu vyhrál Aldeguer před krajanem Pedrem Acostou, který udělal velký krok k zisku letošního titulu mistra světa. Třetí skončil domácí jezdec Somkiat Čantra.

V závodě Moto3 vybojoval svůj čtvrtý letošní triumf nováček David Alonso. Kolumbijec se tak tři závody před koncem sezony zapojil do boje o titul.

Lídr Jaime Masia ze Španělska byl v Buriramu čtvrtý a průběžně druhý Japonec Ajumu Sasaki spadl. Alonso ziskem 205 bodů dorovnal do té doby třetího Daniela Holgada (Španělsko) a na lídra Masiu ztrácí již jen 15 bodů.