Salač nedokončil závod v Mugellu, série bodovaných umístění skončila

Jezdec týmu ELF Marc VDS Racing se po startu z 19. místa se posunul do bodované patnáctky. Jenže v pátém kole Velké ceny ze 13. příčky spadl a závod pro něj skončil.

Salač tak nenavázal tak na bodovaná umístění z Austinu, Jerezu, Le Mans a Barcelony. Se 14 body klesl na průběžnou 18. pozici.

Pro vítězství si na italském okruhu dojel Američan Joe Roberts. Šestadvacetiletý jezdec si připsal druhou výhru v kariéře. V Mugellu proťal cílovou čáru o 67 tisícin před Manuelem Gonzálezem. Třetí dojel další španělský jezdec Alonso Lopez.

Připravujeme podrobnosti…

Velká cena Itálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Mugellu:

Moto3: 1. Alonso (Kol./CFMoto) 21:17,796, 2. Veijer (Niz./Husqvarna) -0,142, 3. Jamanaka (Jap./KTM) -1,253, 4. Furusato (Jap./Honda) -1,700, 5. Muňoz -5,399, 6. Ortolá (oba Šp./KTM) -12,556.

Průběžné pořadí (po 7 z 21 závodů): 1. Alonso 143, 2. Holgado (Šp./GasGas) 106, 3. Veijer 95, 4. Ortolá 80, 5. Muňoz 60, 6. Jamanaka 56.

Moto2: 1. Roberts (USA/Kalex) 22:24,411, 2. González (Šp./Kalex) -0,067, 3. López -0,934, 4. García (oba Šp./Boscoscuro) -1,192, 5. Ogura (Jap./Boscoscuro) -1,253, 6. Canet (Šp./Kalex) -1,895, …Salač (ČR/Kalex) nedokončil.

Průběžné pořadí (po 7 z 21 závodů): 1. García 122, 2. Roberts 115, 3. Ogura 99, 4. López 79, 5. González 66, 6. Aldeguer (Šp./Boscoscuro) 63, …18. Salač 14.

14:00 MotoGP.

Jezdec týmu ELF Marc VDS Racing, Filip Salač, nedojel na nedávné Velké ceně Itálie v Mugellu. Po startu z 19. místa se Salač dokázal posunout do bodované patnáctky, ale bohužel v pátém kole závodu spadl a musel odstoupit. Tímto výsledkem Salač nenavázal na své předchozí bodované umístění z Austinu, Jerezu, Le Mans a Barcelony a klesl na průběžnou 18. pozici se ziskem 14 bodů.

Vítězem závodu se stal Američan Joe Roberts, který si připsal druhé vítězství v kariéře. Roberts dojel do cíle o 67 tisícin sekundy před Manuelem Gonzálezem, zatímco třetí místo obsadil další španělský jezdec Alonso Lopez.

V kategorii Moto3 zvítězil Alonso před Veijerem a Jamanakou. V průběžném pořadí vedoucí jezdec je Alonso s 143 body.

V kategorii Moto2 triumfoval Roberts před Gonzálezem a Lópezem. V průběžném pořadí je na čele García s 122 body.

Salač se nyní musí soustředit na další závody a doufat, že se mu podaří znovu získat body a posunout se v celkovém pořadí tabulky. Budeme sledovat jeho další výkony a držet mu palce!