Španělsko porazilo Srbsko a Sparťan Krasniqi vstřelil první gól za Kosovo.

Španělsko poslal v Córdobě proti Srbům do vedení už v páté minutě Laporte. Po změně stran neproměnil penaltu Morata, domácí kapitán se ale gólu dočkal v 64. minutě. Poté byl vyloučen hostující obránce Pavlovič a „La Roja“ přesilovku okamžitě zužitkovali zásluhou Baeny.

Svěřenci trenéra De la Fuenteho vedou skupinu A4 o tři body před Dány, kteří ve Švýcarsku remizovali 2:2. Srbsko, za nějž odehrál celý zápas sparťanský křídelník Veljko Birmančevič, je třetí o tři body před posledním Švýcarskem.

Portugalsko v Glasgow nenavázalo na úvodní tři výhry a poprvé v tomto ročníku soutěže ztratilo body. Skotsko si zapsalo premiérový bod.

Portugalci jsou dál v čele skupiny A1 o tři body před Chorvaty, kteří v Polsku během 19. až 26. minuty otočili skóre z 0:1 na 3:1.

Ještě v první půli snížil Zalewski a po přestávce srovnal Szymaňski. Hosté navíc od 76. minuty dohrávali bez vyloučeného brankáře Livakoviče, jehož nahradil Labrovič. Krátkou početní výhodu už domácí nevyužili.

V sestavě Kosova nastoupil vedle Krasniqiho i další sparťan Albion Rrahmani. Skóre utkání s Kyprem otevřel jeho jmenovec Amir.

Krasniqi si na první zásah v reprezentaci musel počkat sedm zápasů, v 52. minutě střelou z voleje k tyči zvýšil na 2:0. Konečný výsledek stanovil tři minuty po příchodu na hřiště Sahiti.

Kosovo vyhrálo ve skupině C2 potřetí za sebou a ztrácí tři body na vedoucí Rumunsko. Účastník letního mistrovství Evropy zvítězil v Litvě 2:1 a vyhrál i čtvrté utkání v soutěži.

Severní Irsko díky Priceově hattricku deklasovalo Bulharsko 5:0 a skupinu C3 vede o bod před Bělorusy, kteří remizovali s Lucemburskem 1:1.

Fotbalová Liga národů – 4. kolo:

Skupina A1:

Varšava: Polsko – Chorvatsko 3:3 (2:3)

Branky: 5. Zieliňski, 45. Zalewski, 68. Szymaňski – 19. Sosa, 24. P. Sučič, 26. Baturina. ČK: 76. Livakovič (Chorvatsko).

Córdoba: Španělsko – Srbsko 3:0 (1:0)

Branky: 5. Laporte, 65. Morata, 77. Baena. ČK: 76. Pavlovič (Srbsko).

St. Gallen: Švýcarsko – Dánsko 2:2 (2:1)

Branky: 26. Freuler, 45.+1 Amdouni z pen. – 27. Isaksen, 69. Eriksen.

Priština: Kosovo – Kypr 3:0 (1:0)

Branky: 30. Amir Rrahmani, 52. E. Krasniqi, 70. Sahiti.

Kaunas: Litva – Rumunsko 1:2 (1:1)

Branky: 7. Kučys z pen. – 18. R. Marin, 65. Dragus.

Tabulka:

1. Rumunsko 4 4 0 0 11:2 12
2. Kosovo 4 3 0 1 9:4 9
3. Kypr 4 1 0 3 1:10 3
4. Litva 4 0 0 4 3:8 0

Skupina C3:

Zalaegerszeg: Bělorusko – Lucembursko 1:1 (0:0)

Branky: 54. Politevič – 78. Rodrigues z pen.

Belfast: Severní Irsko – Bulharsko 5:0 (3:0)

Branky: 15., 29. a 81. Price, 32. vlastní Mitov, 89. Magennis.

Tabulka:

1. Severní Irsko 4 2 1 1 7:1 7
2. Bělorusko 4 1 3 0 2:1 6
3. Bulharsko 4 1 2 1 1:5 5
4. Lucembursko 4 0 2 2 1:4 2

Španělsko porazilo Srbsko v kvalifikaci Ligy národů UEFA v Córdobě. Španělé se ujali vedení již v páté minutě díky Laportemu. Poté Morata neproměnil penaltu, ale nakonec se mu podařilo skórovat v 64. minutě. Vyloučení Srbska využil Baena a uzavřel skóre na 3:0.

Tým trenéra De la Fuenteho vede skupinu A4 s tříbodovým náskokem před Dány, kteří remizovali se Švýcarskem. Srbsko je třetí o tři body před posledním Švýcarskem.

Portugalsko nezvládlo zápas proti Skotsku a poprvé v této sezóně ztratilo body. Skotsko si připsalo první bod v soutěži.

Kosovo porazilo Kypr 3:0 a získalo třetí výhru v řadě. Severní Irsko deklasovalo Bulharsko 5:0 díky hattricku Pricea.

V tabulkách skupin A1, A4, C2 a C3 jsou týmy jako Portugalsko, Španělsko, Rumunsko a Severní Irsko na čele svých skupin s náskokem bodů před svými soupeři.

Fotbalová Liga národů UEFA nabízí napínavé zápasy a zajímavé souboje mezi evropskými týmy. Sledujte další zápasy a buďte s námi!