Sparta porazila německého favorita ve Stuttgartu díky parádní trefě Kairinena.

Druhý tým uplynulé sezony německé ligy poslal do vedení v sedmé minutě Enzo Millot. Ještě v prvním poločase srovnal parádní střelou z přímého kopu Kaan Kairinen.

Úřadující čeští mistři si za remízu připsali 700 tisíc eur (zhruba 17,7 milionu korun). V dalším utkání Ligy mistrů se 23. října představí na stadionu Manchesteru City. Stuttgart získal v novém formátu soutěže první bod, na úvod prohrál na hřišti obhájce trofeje Realu Madrid 1:3.

Do vyprodané Areny Stuttgart dorazilo 60 tisíc diváků, kteří si Ligu mistrů v hlavním městě spolkové země Bádenska-Württemberska vychutnali LM poprvé od února 2010. Soupeři se utkali v pohárech premiérově.

V páté minutě se Sparta, která v pátek doma podlehla v lize Olomouci 2:3, po chybné zpětné přihrávce domácích dostala do přečíslení, avšak ho nevyřešila dobře. Naopak německý vicemistr svou první příležitost zužitkoval. Mittelstädt odcentroval před branku a Millot, jehož neubránil Ryneš, hlavičkou k tyči otevřel skóre. Francouzský záložník dal gól ve třetím soutěžním utkání po sobě.

Pražané málem srovnali po standardní situaci. Kairinen nacentroval a Vitíkovu hlavičku zastavila tyč. V 27. minutě si za obranu Sparty naběhl na centrovaný míč Undav, vyběhnutého brankáře Vindahla ale nepřekonal.

O pět minut později se hosté dočkali srovnání, když se Kairinen pomocí odrazu od tyče prosadil výstavní trefou z přímého kopu. Finský reprezentant navázal na gól proti Salcburku. V 39. minutě Letenští sahali po obratu. Na Rynešův centr si naskočil mezi dva protihráče Birmančevič a hlavičku srbského křídelníka zastavilo břevno.

Domácí začali druhou půli náporem. Undav vystihl Vindahlovu rozehrávku, dánský gólman však proti němu zakročil a ihned tak napravil svou chybu. Udeřit mohla i Sparta. Do Zeleného střely se obětavě vložil Chabot a Birmančevič po odrazu balonu zblízka nepokořil Nübela.

Domácí poté pokračovali v tlaku, střelec vedoucí branky Millot však sparťanskou obranu z vápna nepropálil. Po následném rohu se k míči dostal střídající Chase, i jeho střelu odvrátili sparťané do zámezí. Při další akci zamířil Stiller pouze do Vindahlovy náruče. Domácí stupňovali tlak, Vindahl si ale poradil i s ranou střídajícího Riedera.

Stuttgart doma v pohárech nevyhrál posledních osm utkání, z toho pošesté remizoval. České týmy v pohárech na půdě německého soupeře v 15 utkáních za sebou nezvítězily, minulý čtvrtek Plzeň v Evropské lize taktéž remizovala ve Frankfurtu 3:3.

V součtu s kvalifikací Sparta v této sezoně LM neprohrála ani osmý zápas. Vedle Manchesteru City ještě vyzve Brest, Atlético Madrid, Feyenoord Rotterdam, který vede jejich někdejší kouč Brian Priske, Inter Milán a Leverkusen.

Utkání 2. kola fotbalové Ligy mistrů:

VfB Stuttgart – Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 7. Millot – 32. Kairinen. Rozhodčí: Lukjančukas – Mirauskas, Kazlauskas (všichni Lit.) – Brisard (video, Fr.). ŽK: Stenzel – Kairinen. Diváci: 60.000 (vyprodáno).

Sestavy:

Stuttgart: Nübel – Stenzel (62. Chase), Rouault, Chabot, Mittelstädt – Karazor (76. Touré), Stiller – Millot, Undav, Leweling (84. Rieder) – Demirovič (62. Führich). Trenér: Hoeness.

Sparta: Vindahl – Vitík, Panák, Zelený – Preciado, Kairinen, Laci (70. Sadílek), Ryneš – Birmančevič, Haraslín (81. Krasniqi) – Rrahmani (70. Olatunji). Trenér: Friis.

Mohlo by vás zajímat – Priske s Feyenoordem znovu zaváhal:

Druhý tým minulé sezony německé ligy, VfB Stuttgart, nedokázal porazit Spartu Praha v druhém kole fotbalové Ligy mistrů. Remíza 1:1 na domácím hřišti vystřelila parádní trefou z přímého kopu finský záložník Kaan Kairinen.

Stuttgart se ujal vedení v sedmé minutě díky gólu Enza Millota, ale Sparta dokázala odpovědět ve 32. minutě parádní střelou Kairinena. Za tento bod si český tým připsal odměnu ve výši 700 tisíc eur.

Do vyprodané Arene Stuttgart dorazilo 60 tisíc diváků, kteří si mohli vychutnat vzrušující utkání mezi oběma týmy. Sparta se snažila o obrat, ale ani jednomu z týmů se nepodařilo skórovat v druhém poločase.

V dalším kole Ligy mistrů se Sparta Praha představí na stadionu Manchesteru City. Stuttgart získal v novém formátu soutěže první bod, ale na úvod prohrál na hřišti obhájce trofeje Realu Madrid.

Sparta Praha nedokázala porazit německého soupeře na jeho půdě již 15 utkání po sobě. Přesto se tým může pyšnit skvělými výsledky v letošní sezoně Ligy mistrů, kde neprohrál ani jeden z osmi zápasů.

Celkově bylo utkání mezi Stuttgarem a Spartou velmi vyrovnané a diváci si mohli užít skvělý fotbalový zážitek. Spartě se podařilo udržet krok s německým favoritem a zaslouženě si odvezla cenný bod z cizího hřiště.