V posledních sedmnácti zápasech sezony čelil český brankář Vitek Vanecek vždy alespoň dvěma gólům, ale proti Bostonu se vytáhl. Pouze Morgan Geekie z dorážky otevřel skóre v čase 16:51. V druhé třetině se Vanecek vytáhl a podržel tým New Jersey, když se mu podařilo zastavit parádní průnik Davida Pastrňáka. Na druhé straně brankář Jeremy Swayman odolával až do 43. minuty, kdy vyrovnal Dawson Mercer z dorážky. V prodloužení převzal puk ve vlastním pásmu Jesper Bratt od Vanecka, zavezl ho do útočné třetiny a po jeho přihrávce rozhodl střelou z levého kruhu Jack Hughes.

Boston ve svém utkání postrádal Pavla Zachu, který kvůli zranění v horní části těla chyběl ještě pár dní. Pittsburgh prohrával v Montrealu po první třetině 1:3, ale dokázal se vrátit a zvítězil 4:3 po nájezdech. Rozstřel rozhodl až ve dvanácté sérii Jansen Harkins. Důvěru dostal i Radim Zohorna, ale jeho zakončení udržel Samuel Montembeault puk před brankovou čárou. Na obratu Penguins se podílel třemi body Sidney Crosby (2+1) a v historické tabulce produktivity se vyrovnal na třináctém místě Marku Recchimu. Má na kontě 1533 bodů (566+967). Během zápasu překonal ještě Paula Coffeyho (1531).

Výsledky NHL:

New Jersey – Boston 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Branky: 43. Mercer, 63. J. Hughes (Vanecek) – 17. Geekie. Střely na branku: 35:24. Diváci: 16 514. Vanecek odchytal za vítěze celý zápas, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,8 procenta. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes, 2. Vanecek (oba New Jersey), 3. Swayman (Boston).

Montreal – Pittsburgh 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:2, 0:0 – 0:0)

Branky: 7. Savard, 13. Struble, 16. Monahan – 14. a 32. Crosby, 26. Guentzel, rozhodující sam. nájezd Harkins. Střely na branku: 42:30. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Savard (Montreal), 3. Nedeljkovic (Pittsburgh).

NY Islanders – Anaheim 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Branky: 21. Palmieri, 27. Cizikas, 48. Barzal, 59. Holmström – 28. Terry, 34. Henrique, 46. Carrick. Střely na branku: 34:24. Diváci: 14 207. Hvězdy zápasu: 1. Dobson, 2. Holmström, 3. Fasching (všichni NY Islanders).

Colorado – Buffalo 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Branky: 11. a 54. Ničuškin, 6