Viktoria nedokázala udržet vedení a prohrála v závěru zápasu

Viktoria po prvním poločase vedla díky gólům Milana Havla a Matěje Vydry, v 70. minutě byl ale vyloučen Sampson Dweh a řecký mistr zásluhou střídajících hráčů vyrovnal. V 84. minutě snížil Tárik Tissúdalí a ve třetí minutě nastavení zařídil dělbu bodů Abdul Rahman Baba.

Český tým ani v patnáctém pohárovém utkání na řecké půdě nedokázal zvítězit. Viktoria si i ve třetím utkání hlavní fáze soutěže připsala remízu, PAOK bodoval poprvé. V dalším duelu Evropské ligy Západočeši 7. listopadu přivítají San Sebastian.

PAOK Soluň – Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)

Branky: 84. Tissúdalí, 90.+3 Baba – 32. Havel, 39. Vydra. Rozhodčí: Schnyder – M. Zürcher, B. Zürcher – Tschudi (video, všichni Švýc.). ŽK: Tissúdalí – Dweh, Markovič, Adu, Jedlička, Koubek (trenér). ČK: 70. Dweh, 90.+4 Koubek.

PAOK: Kotarski – Sastre (66. Baba), Kedziora, Colley, Jonny Otto (76. Čalov) – Camara, Bakayoko (59. Schwab) – Živkovič, Konstantelias, Taison (65. Despodov) – Thomas (66. Tissúdalí). Trenér: Lucescu.

Plzeň: Jedlička – Dweh, Markovič, Jemelka – Havel, Kalvach, Sojka (77. Červ), Cadu – Šulc – Vydra (60. Jirka), Adu (73. Hejda). Trenér: Koubek.

36. Karabach 3 0 0 3 1:8 0

Viktoria Plzeň nedokázala udržet dvoubrankový náskok a remizovala s PAOK Soluň 2:2. Český tým se tak ani ve třetím zápase základní skupiny Evropské ligy nepodařilo zvítězit. Viktoria si tak připsala další remízu a PAOK poprvé bodoval.

V prvním poločase vedla Viktoria díky gólům Milana Havla a Matěje Vydry, ale v 70. minutě byl vyloučen Sampson Dweh a řecký mistr dokázal vyrovnat. V 84. minutě snížil Tárik Tissúdalí a ve třetí minutě nastavení Abdul Rahman Baba zařídil remízu.

V tabulce skupiny G se Viktoria Plzeň nachází na 18. místě se 3 body. V dalším zápase Evropské ligy Západočeši 7. listopadu přivítají San Sebastian.

Výsledek zápasu:

Sestavy:
PAOK: Kotarski – Sastre, Kedziora, Colley, Jonny Otto – Camara, Bakayoko – Živković, Konstantelias, Taison – Thomas
Trenér: Lucescu

Plzeň: Jedlička – Dweh, Markovič, Jemelka – Havel, Kalvach, Sojka, Cadu – Šulc – Vydra, Adu
Trenér: Koubek

V tabulce skupiny G se momentálně nachází na prvním místě Ajax Amsterdam s 7 body, následovaný Galatasaray Istanbul, Eintracht Frankfurt, Midtjylland a dalšími týmy.

Viktoria Plzeň bude muset v dalších zápasech bojovat o postup do další fáze soutěže a doufat ve zlepšení svých výsledků.