Vinklárková získala bronzovou medaili v letním sprintu biatlonu, Česko oslavuje další úspěch

Vinklárková získala první individuální medaili na akcích IBU díky bezchybné střelbě. Na vítěznou Tuuli Tomingasovou z Estonska ztratila 13,5 sekundy. Vinklárková se svěřila, že to bylo hrozné a myslela si, že poslední kolo nikdy neskončí. Přestože si myslela, že ztrácí na každém metru, nakonec to nebylo tak strašné. Uvědomila si, že se dlouho nevyčerpala tak moc jako tentokrát, ale za tu medaili to stálo.

Na mistrovství světa v letním biatlonu v Osrblie se umístily také tři české biatlonistky v top 10. Lucie Charvátová skončila na šestém místě se třemi trestnými okruhy, Markéta Davidová byla devátá se stejnou střeleckou bilancí a Tereza Voborníková uzavřela elitní desítku se dvěma chybami.

Muži, včetně stříbrného medailisty z pátečního supersprintu Tomáše Mikysky, pojedou sprint od 16:40.

Celkové výsledky mistrovství světa v letním biatlonu v Osrblie – sprint ženy: 1. Tomingasová (Est.) 16:51,5 (1 trestný okruh), 2. Sparková (Něm.) -1,9 (0), 3. Vinklárková -13,5 (0), … 6. Charvátová -32,7 (3), 9. Davidová -44,2 (3), 10. Voborníková -48,6 (2), 19. Otcovská -1:19,2 (2), 25. Jislová (všechny ČR) -1:53,1 (3).