Vítkovice dominují na úvod extraligy a rozhodly již v první třetině

V prvním kole hokejové extraligy se utkaly týmy HC Vítkovice Ridera a HC Energie Karlovy Vary. Zápas skončil vítězstvím Karlových Varů se skóre 6:2.

První třetina zápasu byla jednoznačně ve znamení Karlových Varů, kteří vstřelili čtyři branky. Nejprve se trefil Gríger po přihrávce od Hladonika, poté Zetterberg po asistenci Plutnara a Hladonika. Třetí branku přidal opět Zetterberg, tentokrát s přihrávkou od Černocha a O. Beránka. Skóre uzavřel Rachůnek po asistenci Kangasniemiho.

Druhá třetina patřila Vítkovicím, které se podařilo snížit na 2:4. Nejprve se trefil Kalus po přihrávce od Fridricha a poté Percy po asistencích Muellera a Lakatoše.

Ve třetí třetině však opět převzali kontrolu nad zápasem hráči z Karlových Varů. Rachůnek se podruhé trefil po asistencích Grígera a Kangasniemiho a skóre uzavřel Hladonik po asistencích Plutnara a Zetterberga.

Rozhodčími zápasu byli Mrkva, Kika, Axman a Rožánek. Vyloučení byla vyrovnaná, oba týmy měly po pěti vyloučených hráčích. Využití přesilovek bylo lepší u Karlových Varů, kteří využili tři přesilové hry ze čtyř. Celkově se zápasu zúčastnilo 5325 diváků.

Sestavy týmů byly následující:

HC Vítkovice Ridera: Machovský (21. Klimeš) – Raskob, Percy, Grman, Mikúš, J. Stehlík, Gewiese, L. Kovář – Mueller, Krieger, Roberts Bukarts – Lakatoš, Chlán, J. Káňa – M. Kalus, Claireaux, Fridrich – Lednický, Dej, Kotala. Trenér: Holík.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Havlín, Plutnar, Pulpán, Dlapa, Stříteský, Huttula, D. Mikyska – O. Beránek, Černoch, Hladonik – Kangasniemi, Gríger, T. Rachůnek – Zetterberg, Jiskra, Redlich – Koffer, Kofroň, O. Procházka. Trenér: Bruk.

Tento zápas byl pro oba týmy důležitým startem do nové sezóny extraligy. Karlovy Vary si připsaly první tři body a Vítkovice budou muset příště zlepšit svou hru, aby se dostaly na vítěznou vlnu.