Vítkovice prohrály s Skellefteou v prvním semifinále hokejové Ligy mistrů

Hokejový zápas mezi HC Vítkovice Ridera a Skelleftea AIK ve čtvrtfinále Ligy mistrů skončil vítězstvím švédského týmu se skóre 4:2. Oba týmy se do utkání pustily bez přehnaného taktizování a hned v šesté minutě se domácí dostali do ztráty. Lindström využil vyražený puk brankářem Klimešem a lehce jej doklepl do branky. Vítkovice ale rychle kontrovaly a v osmé minutě Lakatoš v přesilovce vyrovnal pohotovým překlepem z kruhu. Domácí hráči pokračovali v aktivitě a 132 sekund po vyrovnání se jim podařilo otočit skóre, když po chybě hostujícího obránce a jeho přihrávce naslepo protlačil kotouč za čáru Dej. Vítkovice byly nahoře, ale v další početní výhodě se nechaly zaskočit a ve 12. minutě srovnal Dzierkals. Druhou část začala lépe Skelleftea, která v 26. minutě obrátila skóre ve svůj prospěch. V 46. minutě Sikura vytvořil ještě lepší pozici před odvetou, když využil chybu v obranném pásmu Vítkovic a bez přípravy zavěsil. Ostravané bojovali o co nejlepší výsledek, ale soupeř jim toho moc nedovolil. Vítkovice musí za týden vyhrát minimálně o dva góly v normálním čase, aby si vynutily prodloužení.