Vondroušová ztratila náskok a utrpěla debakl po zápase se Šwiatekovou

Wimbledonská vítězka začala výborně, v prvním setu ale přišla o náskok dvou brejků 5:2 a dostala čtrnáctinásobnou grandslamovou šampionku zpět do zápasu. Favorizovaná Polka poté jasně dominovala a nedala Vondroušové nejmenší šanci.

Čtyřiadvacetiletá rodačka ze Sokolova podlehla Šwiatekové za hodinu a 40 minut, prohrála s ní i potřetí v kariéře a zkomplikovala si boj o postup ze skupiny.

Ve čtyřčlenné skupině Chetumal se česká hráčka utká ještě s Američankou Cori Gauffovou a Tunisankou Uns Džábirovou. Do semifinále postoupí dvě nejlepší.

Celková dotace turnaje činí devět milionů dolarů (přes 211 milionů korun), neporažená vítězka si může na konto připsat přes tři miliony. Turnaj se hraje na tvrdém povrchu, finále se uskuteční 5. listopadu.