Liberec porazil Baník na domácím hřišti, Kuličova trenérská premiéra s Boleslaví úspěšná

Mladá Boleslav porazila na svém hřišti Jablonec 3:1. Domácí poslal do vedení v páté minutě Vasil Kuše, další zásah přidal v 47. minutě Dominik Kostka při debutu v dresu Středočechů.

V 57. minutě zvýšil Lamine Jawo a v 75. minutě už jen zkorigoval skóre střídající Alexis Alégué premiérovou trefou v nejvyšší soutěži. Trenér Marek Kulič tak oslavil vítězně svou ligovou premiéru v roli hlavního trenéra. První soutěžní zápas v novém působišti naopak nevyšel jeho protějšku Radoslavu Látalovi.

Hráči Slovácka bez nemocného trenéra Martina Svědíka přehráli v úvodním kole České Budějovice 4:1. Dvoubrankové vedení domácím zajistili v závěru první půle Marek Havlík a Kim sung-pin, krátce po přestávce snížil z pokutového kopu Jakub Hora, ale pak se za tým z Uherského Hradiště prosadili střídající Matěj Valenta s Ondřejem Mihálikem. Slovácko tak v součtu s minulou sezonou nejvyšší soutěže zvítězilo po pěti utkáních.

1. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec – Baník Ostrava 3:1 (2:0)

Branky: 19. vlastní Kpozo, 41. Červ, 64. Doumbia – 47. Tetour z pen. Rozhodčí: Petřík – Slavíček, Matoušek – Kocourek (video). ŽK: Purzitidis, Červ, Ghali – Almási, Tetour, Ewerton. Diváci: 3338.

Liberec: Vliegen – Plechatý, Chaluš (80. Prebsl), Purzitidis – Fukala, Červ (79. Varfolomejev), Doumbia, Ghali – Frýdek (61. Višinský) – Kulenovič (71. Horský), Tupta (61. Mikula). Trenér: Kozel.

Ostrava: Letáček – Blažek, Bitri (37. Tanko), Lischka – Juroška (68. Ndefe), Kaloč (68. Boula), Tetour (68. Šín), Kpozo (85. Šehić) – Ewerton – Kubala, Almási. Trenér: Hapal.

FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 3:1 (1:0)

Branky: 8. Kuše, 47. Kostka, 57. Jawo – 75. Alégué. Rozhodčí: Orel – Vlček, Pečenka – Machálek (video). ŽK: Pulkrab – Slávik. Diváci: 3431.

Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel – Matějovský (70. Kubista), Sakala – Jawo, Mareček (70. Ladra), Kuše (81. Mašek) – Hilál (58. Pulkrab). Trenér: Kulič.

Jablonec: Hanuš – Slávik (78. Nykrýn), Tekijaški, Hurtado, D. Souček (46. Alégué) – Pleštil (62. Schön), Kratochvíl, Považanec (84. Martinec), Čanturišvili – Drchal, Chramosta (62. F. Souček). Trenér: L