Volejbalistky prohrály i se Srbskem a ztrácí naději na účast na olympiádě

Srbsko porazilo Česko ve čtvrtém zápase olympijské kvalifikace volejbalistek. České hráčky se však nevzdaly a dokázaly držet krok s favoritkami. V prvním setu byl stav vyrovnaný až do 17:17, ale pak Srbky odskočily a set vyhrály 25:20. Ve druhém setu se srbské volejbalistky ujaly vedení a i přes snahu Češek ho udržely a vyhrály 25:22. V třetím setu se Češky dokázaly vyrovnat a v napínavé koncovce zvítězily 28:26. Ve čtvrtém setu však byly Češky neúspěšné a prohrály 20:25. Srbky zůstaly po čtyřech zápasech neporažené a mají dvanáct bodů, zatímco Česko má pouze dva body za jedinou výhru v pětisetovém utkání s Dominikánskou republikou. Český tým ještě čekají duely s Mexikem, Ukrajinou a Kanadou, takže se teoreticky mohou dostat na jedenáct bodů. Pokud dnes porazí Kanadu, budou mít stejně jako Srbsko dvanáct bodů a Češky definitivně přijdou o šanci na jedno ze dvou postupových míst.