Ghali z Nigérie přispěl k vítězství Liberce nad Boleslaví, Plzeň pouze remizovala v Hradci

V 16. kole první fotbalové ligy se střetli týmy FC Hradec Králové a Viktoria Plzeň. Zápas skončil remízou 1:1, přičemž oba góly padly ve druhé polovině utkání.

Domácí tým se ujal vedení v 11. minutě, kdy se trefil Leibl. Odpověď hostů přišla až v 73. minutě, kdy se prosadil Cadu. Rozhodčím zápasu byl Berka, asistovali mu Vlček a Pečenka, přičemž video rozhodčí byl Hocek.

Hradec Králové nastoupil v sestavě: Bajza – Klíma, Ševčík, Leibl, Horák – Kodeš – Čmelík, Kučera, Pudhorocký, Pilař – Vašulín. Na lavičce seděli ještě Čech, Harazim, Šašinka a Juliš. Trenérem byl Kotal.

Viktoria Plzeň nastoupila v sestavě: Staněk – Kopic, Hranáč, Hejda, Cadu – Bucha, Traoré – Sýkora, Šulc, Vlkanova – Chorý. Na lavičce seděli Mosquera, Kliment a Dweh. Trenérem byl Koubek.

Zápas sledovalo celkem 7818 diváků.

Oba týmy se tak musely spokojit s jedním bodem za remízu. Pro Hradec Králové to byl důležitý bod v boji o záchranu, zatímco pro Plzeň to byl ztracený bod v boji o titul.