Karabec byl vyloučen ze hry, což způsobilo dramatický průběh jinak jasného duelu. Pavelka přinesl klid do týmu Sparty.

V neděli se odehrálo 6. kolo první fotbalové ligy, ve kterém se střetly týmy Sparta Praha a MFK Karviná. Zápas skončil vítězstvím Sparty se skóre 3:1.

Sparta Praha se ujala vedení již ve 6. minutě, kdy se trefil Karabec. Ve 27. minutě pak zvýšil Ryneš na 2:0. V 82. minutě se podařilo Karviné snížit na 2:1 díky brance Mikuše. Nicméně Sparta si své vedení pohlídala a v 87. minutě přidala ještě jednu branku, tentokrát díky Pavelkovi.

Rozhodčím zápasu byl Machálek, asistovali mu Váňa a Antoníček. Video rozhodčím byl Starý. Trestný kop získal Bartl z Karviné, zatímco Karabec ze Sparty obdržel žlutou kartu. Zápas sledovalo celkem 16 256 diváků.

Sestava Sparty Praha byla následující: Vindahl – Vitík, Sørensen, Gomez – Pešek (86. Kairinen), Sadílek, Pavelka, Ryneš, Karabec, Birmančević (62. Vydra) – Olatunji (46. Sejk). Trenérem byl Priske.

Sestava MFK Karviná vypadala takto: Ciupa – Krčík, Bederka, Svozil – Mikuš, Čavoš (76. Málek), Žižák (66. Akinyemi), Ražnatovič (46. Soukeník) – Memiš, Ezeh (66. Doležal), Papalelé (46. Bartl). Trenérem byl Luhový.

Podrobnosti o zápase jsou zatím ve fázi přípravy a budou zveřejněny později.