Násilný střet kapitánů a nešťastný incident Ogbua: Derby přerostlo v chaotickou bitvu

Derby mezi Slavií a Spartou v 9. kole fotbalové Fortuna:Ligy přineslo mnoho kontroverzí a vyhrocených emocí. I když samotný fotbalový výkon obou týmů nebyl příliš oslnivý, diváci se rozhodně nenudili.

Zápas začal ve velkém tempu, s oběma týmy usilujícími o vedení. Slavia se snažila prosadit svou kombinační hrou a Spartě se dařilo bránit a hrozit z rychlých protiútoků. První poločas se však nesl spíše ve znamení tvrdých soubojů a faulů, než vytvořených šancí.

Ve druhém poločase se hra otevřela a oba týmy začaly více útočit. Slavia se dostala do vedení po krásné akci, když Olayinka přesnou střelou prostřelil brankáře Sparty. To však Spartu nezlomilo a hráči se vrhli do útoku. V 70. minutě se jim podařilo vyrovnat po standardní situaci, když se hlavou prosadil Kanga.

Poté se hra ještě více vyhrotila. Hráči obou týmů začali hrát tvrdě a fauly byly na denním pořádku. Sudí měl plné ruce práce s uklidňováním hráčů a udržováním pořádku na hřišti. Fanoušci se také nechali unést emocemi a začali se hádat a provokovat.

V závěrečných minutách se oba týmy snažily prosadit a získat vítězný gól. Slavia měla několik šancí, ale brankář Sparty se výborně předváděl. Naopak Sparta se snažila využít rychlých protiútoků, ale nedokázala se prosadit. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Po zápase se hráči obou týmů vyjadřovali k průběhu utkání. Zatímco hráči Slavie byli zklamaní z nevyužitých šancí a neproměněného vedení, hráči Sparty byli spokojeni s bodem z venkovního zápasu. Oba týmy si však stěžovaly na tvrdou hru soupeře a na rozhodnutí sudího.

Derby mezi Slavií a Spartou tak přineslo mnoho emocí, ale fotbalovou kvalitu toho dne příliš nenabídlo. Fanoušci si však přesto přišli na své a mohli sledovat vyhrocený souboj mezi dvěma největšími rivaly.