Slovácko porazilo Baník, Pardubice prohrály v Jablonci po neproměněné penaltě

V neděli se odehrálo 16. kolo první fotbalové ligy, ve kterém se střetli týmy 1. FC Slovácko a Baník Ostrava. Zápas skončil vítězstvím Slovácka se skóre 2:0.

První branku vstřelil hráč Slovácka Havlík v 29. minutě utkání. Druhý gól přidal hráč Cicilia v 71. minutě. Rozhodčím zápasu byl Černý, asistovali mu Caletka a Antoníček. Video rozhodčí byla Adámková. V průběhu zápasu byl udělen žlutým kartonem hráči Cicilia z týmu Slovácko. Na zápas přišlo 6632 diváků.

Sestavy obou týmů byly následující:

1. FC Slovácko: Heča – Reinberk, Daniček, Kadlec, Doski (74. Holzer) – Trávník (82. Hofmann), Valenta – Petržela (63. Sinjavskij), Havlík, P. Juroška (74. Kalabiška) – Cicilia (82. Vecheta). Trenér: Svědík.

Baník Ostrava: Letáček – Ndefe (72. Kaloč), Frydrych, Pojezný, Kpozo – Boula, Rigo (72. J. Juroška) – Buchta (82. Madleňák), Kubala, Šín (61. Klíma) – Tanko (72. Almáši). Trenér: Hapal.

Tým Slovácka se tak posunul na 6. místo v tabulce s 24 body, zatímco Baník Ostrava zůstává na 13. místě s 15 body.

Další zápasy první fotbalové ligy se budou hrát v příštím týdnu.